A mesura que el ritme de la transició energètica mundial continua accelerant-se,Fabricants xinesos de sistemes d'emmagatzematge d'energias'han assegurat una posició de lideratge al mercat internacional gràcies als seus avantatges-sectors-de cadena completa i a les seves ràpides capacitats d'innovació tecnològica.
El 2026, la indústria mostrarà tres tendències principals: emmagatzematge d'energia de llarga-durada, gestió intel·ligent i serveis localitzats.
Aquest article descriu primer les diferències bàsiques entre l'emmagatzematge d'energia residencial i l'emmagatzematge d'energia comercial i industrial (C&I), i després ofereix una-anàlisi en profunditat de quatre-empreses líders del sector-CoPow, CATL, BYD i EVE Energy-avaluant les seves carteres de productes, coneixements tècnics, capacitats de personalització i servei postvenda-. Finalment, resumeix els criteris de selecció clau i els estàndards de certificació, oferint una guia pràctica de compra per als compradors globals.

fabricant de sistemes d'emmagatzematge d'energia de la Xina 2026
CoPow

Perfil de l'empresa
CoPow és un proveïdor professional de solucions d'emmagatzematge d'energia que construeix un sistema de servei complet en tots els escenaris d'aplicació. L'empresa se centra en la integració de sistemes d'emmagatzematge d'energia i aplicacions de bateries, oferint suport tècnic i serveis per a projectes globals d'emmagatzematge d'energia, especialment com a sistema d'emmagatzematge d'energia domèstic personalitzat de 20 kWh a la Xina i especialista en emmagatzematge comercial.
Productes bàsics d'emmagatzematge d'energia
Emmagatzematge d'energia per a xarxes elèctriques:Sistemes de bateries de fosfat de ferro de liti d'-alta capacitat dissenyats per a l'afaitat-de pics laterals de la xarxa, que admeten l'expansió d'escala de megawatts-.
Emmagatzematge d'energia comercial:Amb un disseny d'armari de bateries modular amb capacitat personalitzable, aquests sistemes aconsegueixen fins a un 94% d'eficiència, cosa que els converteix en una opció ideal per a solucions d'emmagatzematge d'energia industrial de 2 MWh.
Emmagatzematge d'energia residencial:Paquets de bateries d'ions de liti a -escala-de petita escala (de 5 a 20 kWh) adequats per a sistemes fotovoltaics residencials, inclòs el popular sistema d'emmagatzematge d'energia residencial personalitzat de 5 kWh de la Xina- amb una vida útil superior a 6.000 cicles.
Cèl·lules de la bateria:Utilitza principalment cèl·lules de fosfat de ferro de liti (LiFePO₄), amb capacitats que oscil·len entre 50 Ah i 300 Ah, conservant el 80% de la seva capacitat després de 8.000 cicles.
Tecnologies d'emmagatzematge d'energia
El sistema de CoPow utilitza bateries de fosfat de ferro de liti, oferint una alta estabilitat i una àmplia adaptabilitat a la temperatura. El seu disseny modular incorpora refrigeració per aire passiu o forçat-, simplificant la instal·lació i el manteniment. El sistema propietari de gestió de la bateria controla l'estat de la bateria en temps real i emet alertes d'error; pot funcionar a temperatures que oscil·len entre -20 graus i 50 graus i s'ha desplegat àmpliament en zones residencials, parcs i centrals elèctriques.
Avantatges bàsics
Com a fabricant xinès d'equips d'emmagatzematge d'energia certificat per UL 9540A, CoPow prioritza la qualitat del servei, comprometent-se a respondre les queixes en un termini de 24 hores i resoldre'ls en 48 hores. L'empresa també manté un inventari suficient de recanvis. Els sistemes de bateries se sotmeten a diverses proves de seguretat, com ara proves de sobrecàrrega, sobre-descàrrega i de curt-circuits. Cada sistema d'emmagatzematge d'energia està equipat amb estratègies de càrrega i descàrrega adaptades a escenaris d'aplicació específics; per exemple, els sistemes destinats al mercat europeu compleixen la Directiva WEEE de la UE.
Capacitats de personalització
Els productes es poden personalitzar per satisfer els requisits específics de capacitat de la bateria i tensió nominal, i oferim opcions de configuració personalitzades. Per a aplicacions de xarxa, comercials i residencials, oferim solucions a mida i serveis de manteniment i supervisió durant tot el cicle de vida del producte. Amb la nostra xarxa de servei eficient, podem implementar productes ràpidament.
Normes de certificació
Els productes CoPow compleixen l'estàndard 38.3 de les Nacions Unides per garantir un transport segur, compleixen els estàndards GB/T nacionals i han superat la certificació de seguretat de tercers-. El procés de producció està estrictament controlat i utilitza tecnologia de fosfat de liti-ferro respectuosa amb el medi ambient.
-Servei postvenda
CoPow té un equip d'atenció al client dedicat amb el qual podeu contactar per correu electrònic, telèfon o canals en línia. Normalment responem a les vostres consultes en 24 hores i resolem les vostres queixes en 48 hores. Les garanties dels productes varien segons el producte, entre 1 i 8 anys. A més, els sistemes d'alta-capacitat són aptes per als serveis de manteniment opcionals de per vida.
Els enginyers proporcionen diagnòstic remot i{0}}assistència in situ per a la instal·lació de sistemes d'emmagatzematge d'energia a l'estranger, coordinen la logística internacional, gestionen la documentació duanera i duen a terme-formació in situ per abordar les obligacions anti--d'ús de la Xina sobre els productes d'emmagatzematge d'energia dels EUA.
Informació de contacte
Correu electrònic: admin@huanduytech.com
Telèfon: +86-755-89998295
Adreça de l'oficina: Chengtouxin Times Building, No. 2009 Pingshan Avenue, Pingshan Street, Shenzhen, Guangdong, Xina
Adreça de fàbrica: parc industrial de Wandajie, núm. . 1-12, avinguda Jinlong, districte de Pingshan, Shenzhen, Guangdong, Xina
Lloc web:https://www.copowbattery.com/
CATL

Perfil de l'empresa
CATL és líder mundial en emmagatzematge d'energia i bateries d'energia, ocupant el primer lloc en enviaments mundials de bateries d'emmagatzematge d'energia el 2024. A partir del tercer trimestre de 2026, el seu negoci de bateries d'emmagatzematge d'energia representava el 20% dels seus ingressos. La companyia ha desplegat projectes d'emmagatzematge d'energia amb una capacitat total que supera els 256 GWh en més de 1.000 emplaçaments a tot el món, mantenint un rècord de zero incidents de seguretat, amb ingressos a l'estranger que representen més del 60% dels seus ingressos totals.
CATL (SZSE: 300750) cobreix tota la cadena industrial, des de les cèl·lules i sistemes de bateries fins al reciclatge. La seva fàbrica d'Hongria ha començat la producció, mentre que la seva fàbrica d'Indonèsia té previst assolir una capacitat de 40 GWh; conjuntament, aquestes instal·lacions formen la xarxa de producció global de CATL. A més, CATL participa activament en el desenvolupament d'estàndards nacionals i internacionals i opera el primer laboratori UL9540A del món autoritzat per UL Solutions, demostrant una influència tècnica i normativa líder a la indústria.
Productes principals
Emmagatzematge lateral-grid:Solucions de nivell de gigawatt-admeten expansions de més de 100 MWh amb temps de resposta inferiors a 10 mil·lisegons.
Emmagatzematge comercial:Sistema d'emmagatzematge d'energia Tianheng amb cèl·lules de 587 Ah, expansió d'armari modular i una eficiència del sistema superior o igual al 96,5%, que serveix als centres de dades i a les aplicacions d'afaitar màxims empresarials.
Emmagatzematge residencial:Sistemes compactes de fosfat de ferro de liti amb una capacitat de 5-20 kWh, una potència d'1-5 kW i una vida útil superior a 8.000 cicles.
Productes especialitzats:EnerOcean marinesistemes d'emmagatzematge d'energiafins a 200 MWh per lloc i paquets de bateries-d'ions de sodi per a climes freds i aplicacions-efectives.
Tecnologies d'emmagatzematge d'energia
CATL controla més del 80% del subministrament amunt de recursos de liti, ha aconseguit una integració completa de la-indústria-cadena que abasta cèl·lules de bateries, sistemes i operacions, i ocupa una posició de lideratge en cel·les de bateries de 587 Ah d'alta-capacitat. Aquesta tecnologia augmenta la densitat energètica del sistema en un 25% i redueix les emissions de carboni en un 57%.
La companyia té capacitats de lliurament global, amb instal·lacions de producció localitzades a Hongria i Indonèsia. Compleix els requisits de certificació a Europa, Amèrica del Nord i Orient Mitjà i garanteix una seguretat excepcional mitjançant un disseny avançat de bateries i sistemes intel·ligents de gestió de bateries (BMS).
Avantatges bàsics
CATL ofereix solucions adaptades a diverses aplicacions, com ara la gestió de projectes d'energia mareomotriu amb IA-i solucions de còpia de seguretat d'alta-redundància per a centres de dades. Les seves cèl·lules i sistemes de bateries es poden personalitzar en termes de capacitat i densitat d'energia, i l'empresa ofereix serveis de cicle de vida complet-que inclouen disseny, instal·lació i manteniment intel·ligent, donant suport als projectes d'emmagatzematge d'energia connectats a la xarxa-que subministra la Xina a Austràlia.
Capacitats de personalització
CATL ofereix serveis OEM/ODM, proporcionant dissenys personalitzats de voltatge, corrent, capacitat i carcassa basats en els requisits del client, i admet la integració amb sistemes solars, la xarxa elèctrica o sistemes comercials de gestió d'energia. Els sistemes de gestió de bateries (BMS) i els sistemes de gestió d'energia (EMS) es poden personalitzar per complir amb protocols de comunicació específics, estratègies de monitorització i requisits de gestió remota.
Normes de certificació
Els productes de CATL compleixen estàndards internacionals com UL 9540A i IEC 63056, i les seves bateries d'ions de sodi-també han estat certificades sota aquesta nova norma global. A més, els productes de l'empresa compleixen els estàndards de compliment nacionals, com ara GB/T 36276 i GB 44240, els seus processos de fabricació tenen la certificació ISO-i compleixen els requisits mediambientals europeus.
BYD

Perfil de l'empresa
Des del 2008, BYD participa activament en el sector de l'emmagatzematge d'energia i es va convertir en el principal proveïdor mundial d'emmagatzematge d'energia per volum d'enviaments el 2024. El seu negoci abasta 110 països, amb una capacitat instal·lada acumulada que supera els 75 GWh. BYD ofereix solucions d'emmagatzematge d'energia d'extrem a --extrem, inclosos sistemes comercials d'emmagatzematge d'energia i productes residencials que compleixen els estàndards globals.
Productes principals
Emmagatzematge lateral-grid:Sistemes Cube de nova generació amb una capacitat de 6.432 MWh i projectes de xarxa a escala de 12,5 GWh-.
Emmagatzematge comercial: Sèrie MC Cube-T amb armaris individuals de 6,25 MWh i una eficiència superior o igual al 97%.
Emmagatzematge residencial:Battery-Box HVE emparellat amb l'inversor Power-Box, que ofereix una garantia de 15 anys.
Productes especialitzats:Sistemes integrats de càrrega d'-emmagatzematge- solar, energia nuclear d'emergència i bateries marines.
Cèl·lules de la bateria:Emmagatzematge-cel·les blade optimitzades amb més de 10.000 cicles i una retenció de capacitat superior o igual al 80%.
Tecnologia d'emmagatzematge d'energia
BYD utilitza bateries de fulles de liti-ferro-de gran seguretat. Aquest sistema de bateries utilitza la tecnologia d'integració CTS i està equipat amb un sistema de refrigeració líquida, aconseguint una taxa d'utilització de l'espai del 98% i mantenint una diferència de temperatura de 2,5 graus. El sistema integrat BMS/PCS/EMS desenvolupat de manera independent de BYD té un temps de resposta de menys de 10 mil·lisegons i pot funcionar en entorns que van des de -40 graus fins a 55 graus.
Avantatges bàsics
- BYD ha aconseguit una integració vertical total en tota la cadena industrial, des de la mineria de liti fins al reciclatge, reduint els costos en més d'un 20%.
- La integració de CTS i la tecnologia de refrigeració líquida ofereixen la densitat energètica líder del sector-;
- El sistema ha superat rigoroses proves de seguretat contra incendis, que garanteixen que el foc no es propagui entre els armaris.
- Entrega global ràpida; per exemple, el projecte de 2,6 GWh a l'Aràbia Saudita es va completar en només dos mesos.
Capacitats de personalització
Els productes presenten un disseny modular i es poden personalitzar segons el rendiment de la bateria i la capacitat del sistema. Les solucions estan dissenyades específicament per a l'afeitat-de pics laterals de la xarxa, l'afaitat de pics comercials i l'alimentació de reserva residencial. L'empresa també ofereix serveis-únics, com ara el disseny de projectes i la formació en O&M.
Normes de certificació
Els productes de BYD compleixen els estàndards de certificació UL 9540 Edition 3, CSA i EuPD alemanys i compleixen els estàndards de GB a nivell nacional. L'empresa s'adhereix al control de qualitat de final--i garanteix el compliment mediambiental.
EVE Energy

Perfil de l'empresa
EVE Energy és un proveïdor líder mundial de solucions d'emmagatzematge d'energia i ocupa el segon lloc mundial en termes d'enviaments l'any 2024. L'empresa cotitza a la Borsa de Valors de Shenzhen (Codi de valors: 300124) i ha estat qualificada com a integradora d'emmagatzematge d'energia de nivell 1 per S&P Global. EVE ofereix solucions integrals d'emmagatzematge d'energia neta per a tots els escenaris.
Productes principals
Emmagatzematge lateral-grid:Sistemes Mr.Giant de fins a 400 MWh amb una eficiència del sistema superior al 95,5%.
Emmagatzematge comercial:Armaris exteriors de 261 kWh amb una eficiència superior o igual al 94% i més de 8.000 cicles.
Emmagatzematge residencial:Sistemes apilats{0}}d'alta tensió que ocupen només 0,21 m² amb suport d'operació intel·ligent.
Productes especialitzats:Sistemes de comunicació, centres de dades i emmagatzematge portuari, amb una quota de mercat de vaixells elèctrics superior al 50%.
Cèl·lules de la bateria:Cèl·lules de producció de 628 Ah amb densitat d'energia superior a 160 Wh/kg icicle de vidasuperant els 12.000 cicles.
Tecnologia d'emmagatzematge d'energia
EVE integra bateries prismàtiques de liti-fosfat de ferro (LFP), bateries ternàries/LFP de tipus bossa-i bateries cilíndriques de-gran format fabricades mitjançant processos totalment automatitzats. El sistema utilitza la tecnologia CTP i inclou un sistema de refrigeració líquida-i una protecció de seguretat quàdruple, que permet un funcionament estable en un ampli rang de temperatures de -40 graus a 60 graus.
Avantatges bàsics
- EVE ha desenvolupat de manera independent una cadena industrial completa, que inclou BMS i PCS, reduint els costos operatius en un 30%.
- Les seves cèl·lules d'alta-capacitat i el sistema Mr. Giant milloren el rendiment i la fiabilitat, compleixen l'estàndard AS9100D i han obtingut les certificacions DNV, BV i CCS.
- Les solucions cobreixen mercats globals, ofereixen serveis de lliurament localitzats i admeten diversos modes de gestió d'energia.
Capacitats de personalització
Els productes, els mòduls del sistema i els serveis són totalment personalitzables, amb clients premium elegibles per als serveis de manteniment de tota la vida. La producció automatitzada garanteix un lliurament ràpid.
Normes de certificació
Els productes d'EVE han obtingut les certificacions S&P Tier 1, DNV, BV, CCS i UN 38.3 i compleixen els estàndards GB, ISO 14000 i AS9100D. A més, les bateries d'EVE compleixen els estàndards RoHS i estan lliures de metalls pesants nocius.
Enviament de sistemes d'emmagatzematge d'energia des de la Xina: el que necessiteu saber
1. Certificacions i qualificacions bàsiques (obligatoris)
Els productes han de tenir les certificacions següents abans de sortir de la fàbrica a la Xina; en cas contrari, no es permetrà l'enviament:
- UN38.3:Assegura que les bateries compleixen les normes de proves de seguretat de les Nacions Unides per al transport de bateries de liti;
- MSDS (Fitxa de dades de seguretat del material):Proporciona informació detallada sobre la composició de la bateria, les mesures de primers auxilis i els requisits de transport;
- Certificat d'embalatge de mercaderies perilloses:Emès per la duana xinesa, que certifica que l'embalatge compleix els requisits per al transport segur de mercaderies perilloses.
2. Elecció del mètode d'enviament
Càrrega marítima (més comú):L'opció de-cost més baix, adequada per a grans armaris d'emmagatzematge d'energia o càrrega a granel. Normalment implica l'ús de contenidors de mercaderies perilloses (contenidors DG) i cal reservar amb 10 a 14 dies d'antelació.
Transport ferroviari (Trens de mercaderies a la Xina-Europa):Més ràpid que el transport marítim i més barat que el transport aeri, però els requisits de seguretat contra incendis per a les bateries són molt estrictes i no tots els trens accepten sistemes d'emmagatzematge d'energia.
3. Classificació de mercaderies perilloses (classe DG)
Els sistemes d'emmagatzematge d'energia es classifiquen normalment com a mercaderies perilloses diverses de classe 9, concretament bateries de liti (UN 3480 o UN 3481). Això vol dir que l'embalatge ha de mostrar clarament tant l'etiqueta de mercaderies perilloses de classe 9 com l'etiqueta de manipulació de la bateria de liti.
4. Requisits d'embalatge i càrrega
Protecció contra cops i humitat:Utilitzeu caixes de fusta o metall que compleixin els estàndards d'exportació i reforçeu-les per evitar el desplaçament de la mercaderia dins del contenidor.
Estat de càrrega (SoC):El transport aeri o marítim internacional requereix que el nivell de càrrega de la bateria es mantingui al 30% o inferior per reduir eficaçment el risc d'incendi.
5. Import Country Customs and Compliance
A més dels procediments d'exportació de la Xina, haureu de confirmar els requisits de certificació del país de destinació.
- Unió Europea:Certificacions CE, RoHS i RED, així com el compliment de la Directiva de bateries de la UE;
- Estats Units:Normalment es requereix la certificació UL (per exemple, UL 1973, UL 9540);
- Impostos i impostos:Confirmeu el codi del Sistema Harmonitzat (HS), que normalment és 850760, per calcular els drets d'importació i l'impost sobre el -valor afegit (IVA).
article relacionat: Enviament de bateries LiFePO4: reglaments i directrius de 2026

Sistemes d'emmagatzematge d'energia residencials i comercials: s'expliquen les diferències clau
Sistemes d'emmagatzematge d'energia residencial
Els sistemes d'emmagatzematge d'energia residencial estan dissenyats específicament per a les llars i s'utilitzen normalment juntament amb els sistemes d'energia solar de les cobertes. El seu objectiu principal és emmagatzemar energia solar durant el dia per utilitzar-la a la nit, optimitzant així els costos de l'electricitat. A més, serveixen com a font d'energia de reserva d'emergència, donant suport al funcionament d'electrodomèstics essencials com ara neveres i il·luminació.
Com a fabricant líder de sistemes d'emmagatzematge d'energia residencial a Europa i la Xina, les unitats d'emmagatzematge de bateries d'ions de liti{0}}residencials compactes de CoPow (5-20 kWh) són un exemple excel·lent de les seves ofertes. Aquestes unitats es poden instal·lar en un garatge domèstic o en una paret exterior i estan dissenyades específicament per a les llars europees, compatibles amb 230V i 50Hz.
Sistemes comercials d'emmagatzematge d'energia
Els sistemes comercials s'utilitzen principalment en instal·lacions industrials, parcs empresarials, centres comercials i centres de dades. El seu objectiu principal és implementar una estratègia d'"afeitat i ompliment de la vall" que emmagatzemi electricitat durant les hores punta-i l'utilitzi durant les hores punta, reduint així de manera efectiva els costos d'electricitat.
Proveïdor d'emmagatzematge d'energia comercial de baix MOQ CoPowofereix armaris de bateries modulars i personalitzables (de 100 quilowatts-hora a 10 megawatts-hora), desplegats en annexos de fàbriques o estacions energètiques de parcs, que admeten comandes personalitzades per lots petits-per a empreses d'arreu del món.
Factors clau a l'hora de triar un fabricant de sistemes d'emmagatzematge d'energia
Tecnologia i fiabilitat
Verifiqueu les-tecnologies bàsiques desenvolupades per vosaltres mateixos, com ara fórmules de bateria, integració i BMS/EMS. Les mètriques crítiques inclouen una vida útil superior o igual a 8.000, una eficiència superior o igual al 94% i una tolerància àmplia a la temperatura. Confirmeu les proves de seguretat i els historials.
Capacitat i cadena de subministrament
Assegureu-vos que la producció compleixi la demanda, prioritzeu els fabricants amb fàbriques a l'estranger i comproveu la independència del subministrament amunt.
Adaptació i personalització d'escenaris
Trieu fabricants amb experiència provada en l'escenari objectiu i amb paràmetres flexibles del sistema/cel·la.
Servei i operacions
La cobertura de la garantia hauria de coincidir amb la vida útil dels components, amb resposta de 24 hores i monitorització remota. Prefereix empreses que ofereixen reciclatge de bateries.
Qualificacions i Referències
Certificacions nacionals i internacionals, participació en l'establiment d'estàndards-i experiència de projectes de referència.
Cost i ROI:Compareu els costos del cicle de vida complet, tenint en compte les cel·les de cicle elevat-per a un valor-a llarg termini. Els fabricants que ofereixen suport financer o de subvenció milloren els períodes d'amortització.
Quines certificacions ha de tenir un fabricant d'emmagatzematge d'energia fiable?
Internacional:UL 9540A, IEC 63056, UN 38.3, CE per als mercats de la UE.
Nacional:GB 44240-2024, GB/T 36276-2022, sistema CQC i certificacions BMS.
Qualitat i medi ambient:ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949.
Aplicacions especials:DNV/CCS per a la marina, UL 1973 per a residencial, TÜV per a seguretat i eficiència.
Motius pels quals els sistemes d'emmagatzematge d'energia xinesos són altament competitius al mercat global
Control complet de la cadena industrial
Més d'un 80 % d'auto-subministrament de liti i cobalt, amb la capacitat intermèdia i baixada líder a nivell mundial.
Lideratge en tecnologia i estàndards
Cèl·lules grans de 587 Ah, integració CTS/CTP, vida útil de més de 12.000 cicles i participació en més de 20 estàndards internacionals.
Fabricació i lliurament global
Les fàbriques a l'estranger permeten el lliurament local en 1-2 mesos; S'han desplegat 300+ GWh de projectes globals que donen suport a la solució d'emmagatzematge d'energia connectada a la xarxa d'Austràlia procedent de la Xina.
Política i suport als ecosistemes
Objectius nacionals de carboni i subvencions, associacions energètiques de la Franja i la Ruta.
Cost{0}}efectivitat i personalització
Preus un 15-20% més baixos que els competidors europeus i nord-americans,-assistència completa en escenaris i postvenda global les 24 hores.
Quins són els costos ocults en importar sistemes d'emmagatzematge d'energia de la Xina?
Tarifes i compliment:Impostos anti-dúmping del 10 al 25%, la certificació costa entre 10.000 i 50.000 USD per projecte.
Logística i emmagatzematge:Taxes de danys 2-5%, retards duaners 1-2 setmanes.
Instal·lació i adaptació:Els desajustos de voltatge poden requerir transformadors (2.000–10.000 USD).
Post{0}}venda:Termini de lliurament de les peces de recanvi de 2 a 4 setmanes, l'assistència d'emergència costa entre 500 i 1.000 USD/hora.
Moneda i pagament:Fluctuacions del tipus de canvi 1-3%, comissions LC 0,1-0,5%, costos de finançament 3-5% anual.
Com garanteix CoPow que les seves solucions d'emmagatzematge d'energia compleixen les normatives locals a l'estranger?
CoPow duu a terme investigacions normatives per ajudar amb els preparatius abans de la certificació UL 9540A i CE-RED. Això inclou: adaptar el sistema a la tensió i freqüència locals; preparar la documentació duanera completa; col·laborar amb socis locals; i garantir el compliment continu durant les operacions, inclòs el reciclatge de bateries d'acord amb la Directiva de residus d'equips elèctrics i electrònics (RAEE) de la UE.
Com mantenen la fiabilitat els sistemes d'emmagatzematge d'energia CoPow en condicions meteorològiques dures?
CoPowels sistemes gestionen temperatures extremes (-40 graus a 55 graus) amb pel·lícules de calefacció, refrigeració líquida/forçada, resistència a l'aigua IP65/IP67, recobriments anticorrosió, armaris resistents al vent i als terratrèmols-, protecció contra llamps i monitorització ambiental en temps real mitjançantBMS.
Dins de la línia de producció: com es fabriquen els sistemes d'emmagatzematge d'energia d'alta-potència de CoPow?
Després de sotmetre's a un control de consistència, les cèl·lules de la bateria s'ajunten en paquets de bateries mitjançant soldadura làser automatitzada. A continuació, aquests paquets s'integren en armaris equipats amb sistemes de refrigeració per líquid-o aire-i, finalment, se sotmeten a proves rigoroses d'eficiència, adaptabilitat ambiental i seguretat. A cada unitat se li assigna un número de sèrie únic (SN) per permetre el seguiment i la gestió durant tot el seu cicle de vida.
Com dóna suport CoPow als clients estrangers amb la instal·lació i el{0}}servei postvenda?
Els serveis de CoPow inclouen: manuals d'operacions multilingües, formació per a equips d'instal·lació locals, orientació remota, manteniment de magatzems de recanvis a l'estranger, sistemes de monitorització remota, programació d'inspeccions periòdiques i garanties a llarg termini i actualitzacions de programari-.
Tendències clau del sistema mundial d'emmagatzematge d'energia a observar el 2026
L'escala d'emmagatzematge d'energia de llarga-durada continua expandint-se; la producció de bateries de 1175 Ah/587 Ah ha reduït els costos en un 30% i l'àmbit d'aplicació de les bateries de flux i les bateries d'ions-sòdics també s'expandeix constantment.
La intel·ligència artificial ha reduït els índexs de defectes de la bateria al nivell de parts-per-billió (PPB), amb temps de resposta del sistema de no més de 10 mil·lisegons. El sistema també presenta una adaptabilitat ambiental excepcional, capaç de funcionar normalment dins d'un rang de temperatura de -30 graus a 60 graus. Els esforços d'estandardització i localització avancen simultàniament i els magatzems estrangers poden lliurar productes en un termini de 2 a 3 dies.
Conclusió
El 2026, aquests quatre fabricants xinesos d'emmagatzematge d'energia lideraran el mercat mundial aprofitant els seus respectius avantatges competitius. Entre ells, CATL dominarà el mercat gràcies al seu control sobre tota la cadena industrial i la seva tecnologia d'emmagatzematge d'energia de llarga-duració.
BYD ha aconseguit un desplegament-a gran escala mitjançant la seva tecnologia integrada Blade Battery i CTS; EVE Energy ha ampliat amb èxit la seva quota de mercat amb les seves bateries d'alta-capacitat i adaptabilitat a diversos escenaris; i Kopei destaca per la personalització flexible i el servei postvenda eficaç-. Les quatre empreses han complert els estàndards de certificació nacionals i internacionals, garantint un funcionament fiable en entorns extrems i el compliment de les lleis i regulacions estrangeres.
Amb l'adopció de tecnologies d'emmagatzematge d'energia de llarga-durada i sodi-, els fabricants xinesos continuaran impulsant la transició energètica global, oferint solucions d'alt-rendiment, rendibles- i fiables als clients de tot el món.
Si ho etsbuscant solucions d'emmagatzematge d'energia fiables, us convidem a contactar amb aquests fabricants per rebre recomanacions personalitzades sobre especificacions, compliment o requisits del projecte, que ajudin a garantir el bon progrés del vostre projecte.
Preguntes freqüents
Com puc triar el fabricant xinès de sistemes d'emmagatzematge d'energia adequat per al meu projecte?
Compareu la fiabilitat tècnica, la durada del cicle de la bateria, l'eficiència del sistema i les certificacions de seguretat (com ara UL 9540A i UN 38.3). Avalueu la capacitat de producció de fàbrica, la flexibilitat de personalització, les capacitats de lliurament a l'estranger, els termes de la garantia i els casos pràctics del projecte. Doneu prioritat als fabricants amb experiència d'integració rellevant en aplicacions residencials i comercials que també ofereixen un servei postvenda complet-.
Quines són les principals diferències entre els sistemes d'emmagatzematge d'energia residencial i comercial?
Els sistemes residencials (5-20 kWh) es poden utilitzar juntament amb sistemes solars de terrat per reduir les factures d'electricitat i proporcionar energia de reserva; Els sistemes comercials i industrials (C&I) (superiors o iguals a 100 kWh, escalables al nivell de megawatt-hora) poden proporcionar un afaitat màxim, una gestió de la demanda i suport per a l'estabilització energètica d'instal·lacions com ara fàbriques i centres de dades. Els sistemes C&I requereixen una major redundància de seguretat, sistemes de refrigeració més robusts i sistemes de gestió d'energia (EMS) més avançats per al control.
Els sistemes d'emmagatzematge d'energia xinesos són fiables per al seu ús en climes extrems?
Sí, aquest sistema ha estat dissenyat per un fabricant líder i és adequat per a un ampli rang de temperatures (-de 30 a 55 graus , amb intervals encara més amplis disponibles per a models especials). El sistema de refrigeració líquida, la pel·lícula de calefacció, el disseny impermeable IP65/IP67-, el recobriment resistent a la corrosió i la regulació intel·ligent de temperatura BMS funcionen conjuntament per garantir un rendiment estable. S'ha demostrat que el sistema és fiable als climes freds del nord d'Europa, les condicions càlides de l'Orient Mitjà i els entorns d'alta humitat del sud-est asiàtic.






