Molts usuaris obren el compartiment de la bateria només per trobar 4, 6, 8 o fins i tot més bateries a l'interior, però no saben per què varia el nombre o si el seu carro de golf utilitza un sistema de 36 V, 48 V o 72 V.
Molts altres han comprat recentment un carro de golf usat i no estan segurs de si s'han substituït les bateries o si s'han barrejat diferents marques de bateries.
D'altres, quan us prepareu per actualitzar les bateries de plom-àcid aBateries de liti LiFePO4, feu aquesta pregunta: els sistemes de plom-àcid consisteixen en diverses bateries de 6V, 8V o 12V connectades en sèrie, mentre que les bateries de liti només necessiten una única bateria completa de 48V o 72V.
Aquest article ofereix una anàlisi exhaustiva de la lògica de configuració de les bateries dels carros de golf, que inclou configuracions comunes per a diferents sistemes de tensió, les característiques dels diferents tipus de bateries, la relació entre la capacitat i l'autonomia de la bateria i els factors clau que influeixen en el nombre de bateries necessàries.
A més, explorarem per què un nombre creixent d'usuaris opten per solucions de bateries de-ions de liti i explicarem com seleccionar la configuració de bateria més adequada en funció dels escenaris d'ús individuals.

quantes piles hi ha en un carro de golf?
Els cotxes de golf de-models més antics més comuns solen utilitzar un sistema de 36 V, que normalment consta desis bateries de 6V connectades en sèrie, ja que 6 × 6V és igual exactament a 36V.
Molts models antics de marques com EZGO i Yamaha van adoptar àmpliament aquest disseny.
El sistema de 36 V té un cost global més baix i una estructura més senzilla, però la seva potència i la seva capacitat d'escalada-de turons són relativament limitades, la qual cosa el fa més adequat per a terrenys plans o camps de golf estàndard.
Avui en dia, s'han actualitzat la majoria dels carros de golf principals del mercatSistemes de 48 V.
48V es considera la configuració estàndard per als carros de golf perquè ofereix una millor acceleració, una major eficiència i un rang més consistent.
Hi ha tres configuracions comunes per als sistemes de 48 V:el més clàssic són sis bateries de 8V, ja que 6 × 8V=48V.
Aquesta configuració és molt habitual en models com Club Car. Una altra configuració comuna utilitzavuit bateries de 6V.
Tot i que utilitza més bateries, la capacitat més gran de les bateries de cicle profund-de 6 V fa que aquesta configuració ofereix sovint un abast més llarg, la qual cosa la fa més adequada per a escenaris que requereixen un ús freqüent.
Alguns models utilitzen quatre bateries de 12 V per formar un sistema de 48 V, ja que 4 × 12 V=48V. Aquesta configuració utilitza menys bateries, cosa que fa que la instal·lació sigui més senzilla i el manteniment sigui més convenient, però té una capacitat més baixa i el rendiment general del rang no és tan bo com les configuracions de 6V o 8V.
Els carretons de golf de 72 V de -alt rendiment són relativament rars i s'utilitzen normalment per a modificacions o aplicacions fora de-carretera.
Els sistemes de 72 V s'utilitzen generalment12 6Piles V, piles 9 8V o piles 6 12V; com més gran sigui la tensió del sistema, més potent és el carro de golf.
En els darrers anys, comBateries de fosfat de ferro de liti LiFePO4s'han tornat cada cop més populars, el tema del recompte de bateries als carros de golf està canviant.
Els sistemes de plom-àcid requereixen diverses bateries connectades en sèrie, mentre que els carretons de golf d'ions-liti sovint només necessiten una única bateria d'ions de liti-.
Per exemple, aBateria LiFePO4 de 48V 100Ahpot substituir directament les sis bateries de plom-àcid originals de 8 V.
Taula de referència general per al nombre de bateries als carros de golf:
| Voltatge del sistema del carro de golf | Tipus de bateria | Interval de capacitat | Configuració comuna de la bateria |
|---|---|---|---|
| 36V | Àcid-de plom inundat | 180 Ah - 225 Ah | 6 × 6V |
| 36V | AGA | 180 Ah - 220 Ah | 6 × 6V |
| 36V | LiFePO4 | 60 Ah - 105 Ah | 1 paquet de liti de 36 V |
| 48V | Àcid-de plom inundat | 150 Ah - 225 Ah | 6 × 8V / 8 × 6V |
| 48V | AGA | 150 Ah - 210 Ah | 6 × 8V / 4 × 12V |
| 48V | LiFePO4 | 60 Ah - 160 Ah | 1 × paquet de liti de 48 V |
| 72V | Àcid-de plom inundat | 120 Ah - 180 Ah | 12 × 6V / 6 × 12V |
| 72V | AGA | 120 Ah - 180 Ah | 6 × 12V |
| 72V | LiFePO4 | 100 Ah - 200 Ah | 1 × paquet de liti de 72 V |
quantes piles porta un carro de golf de cotxe de club?
Els sistemes de bateries més comuns per als carros de golf Club Car són 36V i 48V; Els sistemes de 72 V són menys comuns. Els principals tipus de bateries són àcid-plom, AGM i ions-liti.
Les bateries de plom-àcid requereixen que s'utilitzin diverses cel·les individuals en combinació, mentre que les bateries de-ió de liti es presenten com una única bateria. El nombre de bateries necessàries per als diferents models de carros de golf Club Car es mostra a la taula següent:
Taula completa de configuració de la bateria del carro de golf del cotxe del club
| Model de cotxe del club | Sèrie / Tipus de vehicle | Tensió del sistema | Tipus de bateria | Configuració de la bateria | Nombre de bateries | Tensió de bateria única | Interval de capacitat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Club Car DS (models primerencs) | Carro de golf de flota clàssica | 36V | Àcid-de plom inundat | 6 × 6V | 6 bateries | 6V | 180 Ah–225 Ah |
| Club Car DS (models posteriors) | Plataforma DS actualitzada | 48V | Plom-Àcid / AGM | 6 × 8V | 6 bateries | 8V | 150 Ah-170 Ah |
| Conversió de liti Club Car DS | Versió d'actualització de liti | 48V | LiFePO4 Liti | Paquet únic de liti | 1 paquet de bateries | Paquet complet de 48 V | 105 Ah–210 Ah |
| Club Car Precedent | Carret de golf principal | 48V | Plom-Àcid / AGM | 6 × 8V | 6 bateries | 8V | 150 Ah-170 Ah |
| Club Car Precedent (configuració compacta) | -Versió d'estalvi d'espai | 48V | AGM / Preparat per liti | 4 × 12V | 4 bateries | 12V | 100 Ah-150 Ah |
| Club Car Precedent i3 | Versió elèctrica premium | 48V | Plom-àcid/liti | 6 × 8V o paquet de liti | 6 piles o 1 paquet | 8V / Paquet complet | 105 Ah–170 Ah |
| Club Car Tempo | Model de flota / camp de golf | 48V | Plom-Àcid / AGM | 6 × 8V | 6 bateries | 8V | 150 Ah-170 Ah |
| Club Car Tempo (configuració opcional) | Configuració compacta | 48V | AGA | 4 × 12V | 4 bateries | 12V | 100 Ah-150 Ah |
| Club Car Tempo Liti-Ion | Versió de liti OEM | 48V | Ió-liti | Paquet únic de liti | 1 paquet de bateries | Paquet complet de 48 V | 105 Ah-160 Ah |
| Club Car Endavant | Ús residencial/personal | 48V | Plom-Àcid / AGM | 6 × 8V | 6 bateries | 8V | 150 Ah-170 Ah |
| Club Car Onward Liti | Versió de liti OEM | 48V | LiFePO4 Liti | Paquet únic de liti | 1 paquet de bateries | Paquet complet de 48 V | 105 Ah–210 Ah |
| Club Car Villager 4 | Carro de transport de 4 passatgers | 48V | Plom-àcid/liti | 6 × 8V o paquet de liti | 6 piles o 1 paquet | 8V / Paquet complet | 150 Ah-210 Ah |
| Club Car Villager 6 | 6-Carro de transport de passatgers | 48V | AGM / Liti | 6 × 8V | 6 bateries | 8V | 170 Ah-210 Ah |
| Club Car Villager 8 | Vehicle llançadora comercial | 48V | Liti preferit | Paquet complet de liti | 1 paquet de bateries | Paquet complet de 48 V | 160 Ah-210 Ah |
| Club Car Carryall 100 | Vehicle utilitari compacte | 48V | Plom-Àcid / AGM | 6 × 8V | 6 bateries | 8V | 150 Ah-170 Ah |
| Club Car Carryall 300 | Vehicle utilitari industrial | 48V | AGM / Liti | 6 × 8V | 6 bateries | 8V | 170 Ah-210 Ah |
| Club Car Carryall 500 | Vehicle utilitari pesat- | 48V | AGM / Liti | 6 × 8V o paquet de liti | 6 piles o 1 paquet | 8V / Paquet complet | 170 Ah–315 Ah |
| Club Carryall 700 | Vehicle utilitari d'alta càrrega útil | 48V | Liti d'alta-capacitat | Paquet complet de liti | 1 paquet de bateries | Paquet complet de 48 V | 210 Ah–315 Ah |
| Club Car Transporter | Carro llançadora comercial | 48V | AGM / Liti | 6 × 8V | 6 bateries | 8V | 170 Ah-210 Ah |
| Club Car CRU | Carrer-Vehicle urbà legal | 48V | Ió-liti | Paquet únic de liti | 1 paquet de bateries | Paquet complet de 48 V | 105 Ah-160 Ah |
| Club Car Urban LSV | Vehicle de -baixa velocitat | 48V | Bateria de liti | Paquet complet de liti | 1 paquet de bateries | Paquet complet de 48 V | 105 Ah–210 Ah |
| Club Car XRT 800 | Vehicle utilitari fora{0}}de carretera | 48V | Plom-Àcid / AGM | 6 × 8V | 6 bateries | 8V | 170 Ah-210 Ah |
| Club Car XRT 1550 | Vehicle pesat-fora-de carretera | 48V | Actualització de liti disponible | 6 × 8V o liti | 6 piles o 1 paquet | 8V / Paquet complet | 210 Ah–315 Ah |
| Sèrie Club Car Concierge | Carro d'hostaleria / Resort | 48V | Liti preferit | Paquet complet de liti | 1 paquet de bateries | Paquet complet de 48 V | 160 Ah-210 Ah |
| Cotxe de club d'alt rendiment-modificat | Carro de rendiment personalitzat | 72V | Liti/Plom-àcid | 6 × 12 V o paquet de liti complet | 6 piles o 1 paquet | 12V / Paquet complet | 105 Ah–315 Ah |
quantes bateries porta un carro de golf EZGO?
La marca EZGO té una llarga història i, al llarg dels anys, la companyia ha llançat nombrosos models de carros de golf, tot i que és possible que molta gent no els conegui.
Si voleu passar d'una bateria de plom-àcid a una de ions de liti-, primer heu d'identificar el model del vostre carro de golf EZGO i comprovar-ne el voltatge i el nombre de bateries necessàries.
Aquí teniu el nombre de bateries necessàries per als diferents models de carros de golf EZGO:
Taula de comparació de la configuració de la bateria del carro de golf EZGO
| Model EZGO | Sèrie / Generació | Tensió del sistema | Tipus de bateria | Tensió de bateria única | Nombre de bateries necessàries | Interval de capacitat | Configuració |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TXT 36V | Models clàssics més antics | 36V | Àcid-de plom inundat | 6V | 6 bateries | 180 Ah–225 Ah | 6 × 6V en sèrie |
| TXT Freedom 36V | Models més antics | 36V | AGM/Plom-Àcid | 6V | 6 bateries | 170 Ah-225 Ah | 6 × 6V |
| TXT 48V | Model clàssic principal | 48V | Plom-Àcid / AGM / LiFePO4 | 8V o 12V | 6 × 8V o 4 × 12V | 100 Ah-170 Ah | 6 × 8V o 4 × 12V |
| TXT Elite Liti | Nova versió de liti | 48V | LiFePO4 Liti | Paquet complet de 48 V | 1 paquet de bateries | 56 Ah–105 Ah | Paquet únic de liti |
| RXV 48V | Model mainstream premium | 48V | Plom-Àcid / AGM | 8V | 6 bateries | 150 Ah-170 Ah | 6 × 8V |
| RXV Elite de liti | Versió de liti OEM | 48V | LiFePO4 Liti | Paquet complet de 48 V | 1 paquet de bateries | 56 Ah–105 Ah | Sistema de liti únic |
| RXV Llibertat | Golf / Ús comercial | 48V | Plom-Àcid / AGM / Liti | 8V | 6 bateries | 150 Ah-170 Ah | 6 × 8V |
| Freedom RXV ELiTE | Versió de liti{0}de gamma alta | 48V | Samsung SDI Liti | Paquet complet de 48 V | 1 paquet de bateries | 56 Ah–105 Ah | Sistema de liti únic |
| Llibertat TXT | Residencial / Recreació | 48V | Plom-Àcid / AGM | 8V | 6 bateries | 150 Ah-170 Ah | 6 × 8V |
| Express S2 | Nou model multi-de passatgers | 48V | Plom-àcid/liti | 8V o paquet complet | 6 piles o 1 paquet | 105 Ah–170 Ah | 6 × 8V o paquet de liti |
| Express S4 | Model de 4 passatgers | 48V | LiFePO4 / AGM | 8V o paquet complet | 6 piles o 1 paquet | 105 Ah-160 Ah | 6 × 8V o liti |
| Express S6 | Model de 6 passatgers | 48V | Liti preferit | Paquet complet de 48 V | 1 paquet de bateries | 105 Ah–210 Ah | Sistema de liti únic |
| Valor | Model d'-nivell inicial | 48V | Plom-Àcid / AGM | 8V | 6 bateries | 150 Ah | 6 × 8V |
| Llibertat | Model de luxe premium | 51.2V / 56V | Bateria de liti | Paquet complet de liti | 1 paquet de bateries | 105 Ah-160 Ah | Sistema de liti únic |
| Terreny 250 | Vehicle utilitari/fora-de carretera | 48V | Plom-àcid/LiFePO4 | 8V | 6 piles o 1 paquet | 150 Ah-210 Ah | 6 × 8V o liti |
| Terreny 500 | Ús industrial / comercial | 48V | AGM / Liti | 8V | 6 bateries | 170 Ah-210 Ah | 6 × 8V |
| Terreny 1000 | Vehicle utilitari pesat- | 48V | Liti d'alta-capacitat | Paquet complet de 48 V | 1 paquet de bateries | 160 Ah–315 Ah | Gran sistema de liti |
| Llançadora 2+2 | Llançadora de 4 passatgers | 48V | Plom-àcid/LiFePO4 | 8V | 6 bateries | 150 Ah-210 Ah | 6 × 8V |
| Trasllat 4/6 | Vehicle llançadora comercial | 48V | Liti preferit | Paquet complet de 48 V | 1 paquet de bateries | 160 Ah-210 Ah | Sistema de liti únic |
| 2 Cinc | Street-LSV legal | 48V | Ió-liti | Paquet complet de 48 V | 1 paquet de bateries | 110 Ah-160 Ah | Sistema de liti únic |
| Model EZGO | Tipus de vehicle | Tensió del sistema | Tipus de bateria | Tensió de bateria única | Nombre de bateries necessàries | Interval de capacitat | Configuració |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Express S4 72V | Carretó de golf 4 passatgers | 72V | Cicle profund de plom-àcid | 12V | 6 bateries | 150 Ah-170 Ah | 6 × 12 V en sèrie |
| Express S6 72V | Carretó de golf per a 6 passatgers | 72V | Plom-àcid/liti | Paquet de 12 V o liti complet | 6 piles o 1 paquet | 170 Ah-210 Ah | 6 × 12V o paquet de liti |
| Express L4 72V | Carretó d'utilitat aixecat | 72V | Plom de cicle profund-Àcid/AGM | 12V | 6 bateries | 150 Ah-170 Ah | 6 × 12V |
| Express L6 72V | Carretó elevat de 6 places | 72V | Plom-àcid/liti | 12V | 6 bateries | 170 Ah-225 Ah | 6 × 12V |
| Freedom RXV 72V (models limitats) | Carret de golf d'alt rendiment- | 72V | AGM / Liti | 12V o paquet complet | 6 piles o 1 paquet | 150 Ah-210 Ah | 6 × 12 V o liti |
| Models d'utilitat Terrain 72V | Vehicle Utilitari Comercial | 72V | AGM / LiFePO4 | 12V | 6 bateries | 170 Ah-225 Ah | 6 × 12V |
| Sèrie Shuttle 72V | Carro llançadora comercial | 72V | Liti preferit | Paquet complet de 72 V | 1 paquet de bateries | 160 Ah-210 Ah | Sistema de liti únic |
| Construccions personalitzades EZGO de 72 V | Carrets modificats / del mercat posterior | 72V | LiFePO4 Liti | Paquet complet de 72 V | 1 paquet de bateries | 105 Ah–315 Ah | Sistema de liti únic |
| Construccions EZGO fora de carretera de 72 V- | Carret de-carretera/caça | 72V | Liti d'alta-descàrrega | Paquet complet de 72 V | 1 paquet de bateries | 160 Ah–315 Ah | Sistema de liti{0}}d'alta potència |
| Conversions EZGO elevades de 72 V | Carro de rendiment elevat | 72V | Bateria de liti | Paquet complet de 72 V | 1 paquet de bateries | 105 Ah–210 Ah | Sistema d'actualització de liti |
quina mida de la bateria per al carro de golf?
És difícil de dir. Quina capacitat i mida necessites realment? La situació de cadascú és diferent. Però el que podem confirmar és que 36 V és de nivell-de principiants, 48 V és normal i 72 V ofereix un rendiment potent.
Tenint això en compte, considerem quina capacitat de bateria seria la més adequada.
Prenent com a exemple les bateries d'ions de liti-, aquí teniu les aplicacions recomanades per a bateries de carros de golf de diferents capacitats i mides, com a referència:
Taula de comparació de mides i capacitats de la bateria del carro de golf recomanat
| Voltatge del sistema del carro de golf | Capacitat de la bateria de liti | Aprox. Mida física L×W×H | Interval per càrrega | Potència del motor recomanada | Millor per | Avantatges principals | Tipus d'usuari |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 36V | 50 Ah | 380×300×220 mm | 15–20 km / 9–12 milles | Motor de baixa{0}}potència | Distància molt curta- | Cost més baix, lleuger | Petites comunitats privades |
| 36V | 80 Ah | 450×320×240 mm | 25–35 km / 15–22 milles | Motor estàndard | Ús diari del barri | Millor temps d'execució | Usuaris ocasionals |
| 36V | 100 Ah | 520×330×250 mm | 35–45 km / 22–28 milles | Motor estàndard | Conduir a -mitjana distància | Cost/rendiment equilibrat | Propietaris domèstics de carros de golf |
| 36V | 150 Ah | 650×380×280 mm | 50–65 km / 31–40 milles | Aplicacions de -càrrega més alta | Demanda de llarga durada | Gamma ampliada | Resorts, flotes de lloguer |
| 48V | 50 Ah | 400×320×220 mm | 20–30 km / 12–18 milles | Motor estàndard de 48 V | Carros lleugers | Mida compacta | Millores pressupostàries de liti |
| 48V | 65 Ah | 450×330×240 mm | 30–40 km / 18–25 milles | Motor estàndard | Conducció lleugera diària | Opció general-de nivell inicial | Comunitats residencials |
| 48V | 80 Ah | 500×330×250 mm | 40–55 km / 25–34 milles | Motor estàndard | Ús diari del camp de golf | Bon equilibri cost/rang | Usuaris consumidors |
| 48V | 100 Ah | 520×330×250 mm | 55–80 km / 34–50 milles | Motor{0}}d'alt rendiment | Configuració premium principal | Millor balanç general | L'actualització de liti més popular |
| 48V | 105 Ah | 530×340×260 mm | 60–90 km / 37–56 milles | Motor{0}}d'alt rendiment | Operació de camp de golf llarg | Sortida estable | Flotes comercials de carros de golf |
| 48V | 150 Ah | 650×400×280 mm | 90–120 km / 56–75 milles | Motor modificat/{0}}de gran potència | Funcionament pesat- | Temps d'execució més llarg | Hotels, resorts |
| 48V | 200 Ah | 750×450×300 mm | 120–160 km / 75–100 milles | Controladors{0}}d'alta potència | Demanda-extrema a llarg termini | Màxima resistència | Ús comercial de diversos-torns |
| 72V | 50 Ah | 500×330×250 mm | 25–40 km / 15–25 milles | Motor d'-alta velocitat | Carros de rendiment | Acceleració més ràpida | Carretons modificats |
| 72V | 80 Ah | 620×380×270 mm | 50–70 km / 31–43 milles | Potent sistema de motor | Conducció a-alta velocitat | Sortida de parell fort | Carrets fora{0}}de carretera/elevats |
| 72V | 100 Ah | 700×400×270 mm | 70–100 km / 43–62 milles | Controlador + motor{0}}alta potència | Terreny-pesat | Excel·lent lliurament d'energia | Carrets de caça/utilitat |
| 72V | 150 Ah | 850×480×300 mm | 100–140 km / 62–87 milles | Motor de grau comercial- | Operació comercial extrema | Alta sortida contínua | Transport industrial |
| 72V | 200 Ah | 950×520×320 mm | 140–200 km / 87–124 milles | Sistemes de{0}}potència molt alta | Ús ultra-pesat- | Màxim rendiment/temps d'execució | Flotes personalitzades |
Preneu com a exemple la bateria d'ions de liti-del carro de golf CoPow:

Per què els carros de golf depenen de diverses bateries per obtenir energia?
Els carros de golf solen utilitzar diverses bateries connectades en sèrie per aconseguir la tensió del sistema necessària de 36V, 48V o 72V. Utilitzant diversosbateries de cicle profund-proporciona un temps de funcionament més llarg i una millor vida útil, alhora que ofereix avantatges en costos, manteniment i distribució general del pes.
Complir amb els requisits d'alta tensió dels motors
Els motors requereixen 36V/48V/72V per a un funcionament eficient, i una sola bateria de 12V no pot proporcionar suficient voltatge. Diverses bateries connectades en sèrie coincideixen amb precisió amb la tensió del sistema (p. ex., 6×6V=36V, 6×8V=48V, 4×12V{=48V).
Amplieu l'autonomia de conducció i la vida útil del cicle
Sèries-connectadesbateries de cicle profund-(principalment 6V/8V) ofereixen una capacitat total més gran i una capacitat de descàrrega més profunda, adaptant-se a llargues hores de conducció a baixa -velocitat i arrencades freqüents-parades. 6V Les bateries presenten plaques més gruixudes, que ofereixen una vida útil més llarga que les bateries equivalents de 12 V, la qual cosa és ideal per a condicions de funcionament del camp de golf.
Cost-eficaç i fàcil de mantenir
Diverses bateries de -capacitat petita són més accessibles i{1}}eficaços de substituir que una única bateria de capacitat ultra{-gran-. Les bateries defectuoses es poden inspeccionar i substituir individualment. El sistema de bateries de plom-àcid madur garanteix uns costos controlables, la qual cosa la converteix en l'opció principal.
Optimitzar la distribució del pes i la instal·lació
La col·locació distribuïda de múltiples bateries equilibra el centre de gravetat del vehicle, millorant l'estabilitat en superfícies irregulars del camp de golf. La seva mida individual més petita facilita la instal·lació i el manteniment dins dels compartiments de bateries limitats.
Adaptar-se a les característiques de la tecnologia de la bateria
Les bateries de plom-àcid tenen una densitat d'energia baixa i requereixen una combinació per assolir la capacitat i el voltatge necessaris. Tot i que les bateries d'ions de liti-es poden integrar en 1-2 mòduls, bàsicament es basen en diverses cel·les connectades en sèrie per complir els requisits de tensió del sistema i velocitat de descàrrega.
Tipus de bateries utilitzades en carros de golf
Bateries de carros de golfes divideixen principalment en àcid-de plom (inundat, AGM, gel) ifosfat de ferro de lititipus. Les bateries de plom-àcid inundades són de baix-cost i estables, les bateries AGM i de gel estan segellades i lliures de manteniment-, mentre que les bateries de liti ofereixen una alta densitat d'energia, una llarga vida útil i un pes lleuger, cosa que les converteix en una actualització preferida. L'elecció de la bateria adequada depèn del vostre pressupost, necessitats de manteniment i intensitat d'ús.
Bateria del carro de golf LiFePO4
Ofereix una alta densitat d'energia i un disseny lleuger (40-60% més lleuger que les bateries de plom-àcid), amb uncicle de vidade 3.000 a 5.000 cicles i una vida útil global que supera els 10 anys. -Gratis de manteniment i càrrega-ràpida, requereix una inversió inicial més elevada i és-adequat per a ús d'alta-freqüència i operacions-a llarg termini.
Bateria de carro de golf àcid (FLA) inundat de plom-
Bateries tradicionals i rendibles-, principalment de 6 V o 8 V de cicle profund-, que requereixen omplir regularment d'aigua i netejar els terminals. Amb una vida útil d'entre 5 i 7 anys, són adequats per a escenaris de baixa-freqüència d'ús o de pressupost-restringit.
Bateria del carro de golf àcid-Plom segellat AGM
Disposa de separadors de catifes de vidre absorbits i un disseny segellat, que ofereix un funcionament sense manteniment-, resistència als cops, rendiment a prova de fuites i tensió estable. Amb una vida útil d'entre 6 i 8 anys, són ideals per a operacions d'inici-aturada freqüent o camps de golf de muntanya, amb un cost més elevat que les bateries FLA.
Gel de plom-Bateria del carro de golf àcid
Utilitza electròlit gelificat, que ofereix una excel·lent resistència a les altes i baixes temperatures, així com una baixa taxa d'auto{0}}descàrrega, el que el fa adequat per a condicions meteorològiques extremes. Té una capacitat lleugerament menor que les bateries FLA i un preu més elevat, s'utilitza principalment en entorns operatius especials.
Com es configuren habitualment les bateries dels carros de golf de 36 V i 48 V?
El 36V iBateries de carro de golf de 48 Vaconseguir el voltatge requerit connectant diverses bateries més petites en sèrie. Les configuracions específiques són les següents.
Configuració estàndard de 36 V
La configuració principal són bateries de plom àcid de 6 V-de cicle profund-connexades en sèrie-(6×6V=36V), amb una tensió de càrrega completa d'aproximadament 38,2 V. Amb una estructura madura i un baix cost, és ideal per a models antics i per a ús de baixa-freqüència, amb una velocitat màxima d'entre 12 i 15 mph.
Configuracions de corrent principal de 48 V
6×8V: comú als models moderns,oferint menys cèl·lulesi un manteniment més fàcil.
8 × 6V: més capacitat i redundància, adequat per a càrregues pesades i llargs rangs de conducció.
4 × 12 V: instal·lació compacta, que s'utilitza principalment en determinats models comercials. La tensió de càrrega completa és d'uns 51,2 V, amb un parell i una eficiència energètica superiors als sistemes de 36 V i una velocitat màxima de 20 a 25 mph.
Actualització d'ió-liti
Les bateries de fosfat de ferro de liti utilitzen cèl·lules de 3,2 V en sèrie: aproximadament 12 cel·les per a 36 V i 15 cel·les per a 48 V. Normalment, 1-2 paquets de bateries integrats poden substituir diverses bateries de plom-àcid, reduint el pes entre un 40 i un 60% amb una vida útil més llarga però una inversió inicial més gran.
Notes clau
Les cèl·lules han de ser del mateix model i la tensió per a la connexió en sèrie-barrejar tensions diferents està estrictament prohibida. Per canviar la tensió del sistema, cal fer coincidir el controlador i el carregador per evitar danys als components.
Lectura recomanada:Quantes bateries hi ha un carro de golf de 48 volts?
Quantes bateries s'utilitzen en un carro de golf de 72 V?
El nombre de bateries en aCarret de golf de 72 Vdepèn de la tensió de cada bateria individual i de com estan connectades. Les configuracions comunes de plom-àcid inclouen 6 × 12 V, 9 × 8 V o 12 × 6 V, connectades en sèrie per arribar a 72 V. Les bateries de liti solen utilitzar un sol paquet integrat de 72 V o sis bateries de 12 V en sèrie, ambdues aconseguint la tensió del sistema de 72 V.
Configuracions de plom-àcid de 72v
- 6 × 12V: la configuració més comuna, amb fàcil instal·lació i manteniment, adequada per a la majoria dels models de carros de golf de 72V.
- 9×8V: Redundància de major capacitat, ideal per a càrregues pesades i llargs rangs de conducció.
- 12×6V: una estructura tradicional que requereix més espai d'instal·lació, que s'utilitza principalment en carros més antics o fets a mida-. Totes són bateries de cicle profund- amb una tensió de càrrega completa d'aproximadament 82–84 V i una vida útil de 5 a 8 anys, que requereixen un manteniment regular.
Configuracions d'ió-liti de 72 V
- Paquet únic de 72 V integrat: encapsulat amb cèl·lules en sèrie i en paral·lel, que ofereix una instal·lació fàcil, un funcionament-sense manteniment i una reducció de pes del 40-60% en comparació amb les bateries de plom-àcid. Té una vida útil de 3.000 a 5.000 cicles i una vida útil global que supera els 10 anys.
- 6 × 12 V en sèrie: compatible amb els compartiments de bateries de plom-àcid existents per a una substitució fàcil, amb un rendiment similar als paquets integrats. La tensió de càrrega completa és d'aproximadament 86–88 V , amb un cost inicial més elevat que les alternatives de plom-àcid.
Per què una bateria d'un carro de golf d'un ampli-hora més alt pot reduir el nombre de bateries?
Bateries amb més amper{0}}hora(Ah)Les classificacions poden reduir el nombre de bateries necessàries en un carro de golf. La tensió del sistema ve determinada per les bateries connectades en sèrie, mentre que la capacitat total depèn de l'Ah de cada bateria i del nombre de connexions paral·leles.
Si cada bateria té una capacitat més gran, no cal augmentar el nombre de grups paral·lels, i utilitzar bateries d'alt -voltatge i alt-Ah fins i tot pot reduir el nombre de connexions en sèrie, disminuint el nombre total de bateries.
Les bateries de liti, a causa de la seva alta densitat d'energia, poden combinar la funció de diverses bateries de plom-àcid en un únic mòdul d'alta-Ah, complint els requisits de tensió i capacitat alhora que redueixen el nombre total de bateries.
Factors que afecten quantes bateries necessiteu
A més del tipus de bateria, elnombre de bateries necessàries per a un carro de golftambé depèn de la tensió del sistema, la tensió de cada bateria individual, la capacitat total necessària, l'espai d'instal·lació i els límits de pes, així com les condicions de funcionament i configuració del vehicle.
Tensió del sistema i voltatge de la cèl·lula
- La tensió del sistema (36V/48V/72V) fixa el nombre de bateries-connectades en sèrie: per exemple, 36V requereix 6×6V, 48V requereix 6×8V o 4×12V i 72V requereix 6×12V o 9×8V.
- Una tensió de cel·la més alta redueix el nombre de connexions en sèrie:Cèl·lules de 12 Vsón més efectius per minimitzar la quantitat en comparació amb les cèl·lules de 6V/8V.
Tipus de bateria i densitat d'energia
- Bateries de plom-àcid: la baixa densitat d'energia requereix múltiples connexions en sèrie/paral·lel; Els sistemes de 48V utilitzen habitualment configuracions de 6×8V o 8×6V.
- Bateries d'ions de liti- (LiFePO4/NMC): l'alta densitat d'energia permet paquets integrats individuals; un paquet de liti de 48 V substitueix entre 6 i 8 bateries de plom-àcid, reduint significativament la quantitat.
Requisits de capacitat i autonomia totals
- Capacitat total=Cel·la individual Ah × Nombre de cel·les en sèrie ×Nombre de grups paral·lels; altes-les cèl·lules Ah redueixen la necessitat de connexions paral·leles, reduint el recompte total de bateria.
- Els terrenys muntanyosos, les càrregues pesades o les necessitats de llarg-abast exigeixen una capacitat més gran, cosa que pot requerir un augment de la cel·la Ah o grups paral·lels en lloc de connexions en sèrie.
Limitacions d'espai i pes d'instal·lació
- La mida del compartiment de la bateria i la capacitat de càrrega-limiten el nombre de bateries instal·lables; alt-Ah o paquets integrats han d'encaixar dins de l'espai disponible.
- Les bateries d'ions de liti-són un 40-60% més lleugeres que les alternatives de plom-àcid, la qual cosa facilita la instal·lació d'un-paquet únic, mentre que les bateries de plom-àcids són propenses a superar els límits de pes.
Condicions de funcionament i configuració del vehicle
- El terreny, el recompte de passatgers, el pes de càrrega i la freqüència d'inici{0}}aturada afecten les demandes actuals i de capacitat; Els escenaris de càrrega-alta poden requerir grups paral·lels addicionals però no connexions en sèrie.
- La tensió nominal i el corrent del motor/controlador restringeixen la tensió i la quantitat de la bateria per evitar desajustos i danys als components.
Com calcular la capacitat adequada de la bateria per al vostre carro de golf?
El mètode bàsic per calcular la capacitat de la bateria d'un carro de golf és determinar primer el consum d'energia base del vehicle, després afegir un buffer en funció de les condicions de funcionament com ara el terreny, la càrrega i la temperatura i, finalment, seleccionar una capacitat de bateria adequada que coincideixi amb la tensió del sistema i els requisits d'instal·lació.
El consum d'energia base es pot calcular multiplicant el corrent mitjà pel temps de funcionament o multiplicant la distància recorreguda pel consum d'energia per unitat de distància. El tampó sol ser del 10% al 30%.
Càlcul de la capacitat base (dos mètodes comuns)
- Actual-Mètode del temps: Ah=Corrent mitjà (A) × Temps de funcionament (h); p. ex., 20A × 4h=80Ah.
- Kilometratge-Mètode de consum d'energia: Ah=Quilometratge diari (km) × Consum d'energia unitari (Wh/km) ÷ Tensió del sistema (V); p. ex., 15 km × 25Wh/km ÷ 48V ≈ 7,8Ah.
Ajust de l'escenari (Afegeix una memòria intermèdia)
- Terreny: +10%–15% per a terrenys muntanyosos o escarpats; cap ajust per terreny pla.
- Càrrega: +10%–20% per a càrrega completa/ocupació pesada; +5%–10% per a càrrega lleugera.
- Temperatura: +15%–30% per a temperatures baixes (<0℃); +10%–20% for room temperature.
- Accessoris: +5%–15% per a aire condicionat, llums o altres accessoris elèctrics.
Ajust del tipus de bateria (profunditat de descàrrega, DoD)
- Bateries de plom-àcid: DoD inferior o igual al 50%, de manera que la capacitat necessària=Ah ajustada ÷ 0,5; p. ex., 80 Ah ÷ 0.5=160Ah.
- Bateries d'ions de liti- (LiFePO₄): DoD inferior o igual al 80%–90%, per tant Capacitat requerida=Ah ajustada ÷ 0,8; p. ex., 80 Ah ÷ 0.8=100Ah.
Validació del sistema i instal·lació
- Coincidència de voltatge: 36V/48V/72V requereix les connexions en sèrie corresponents (p. ex., 48V=4×12V o 6×8V).
- Limitacions d'espai/pes: alta-Ah o paquets integrats han d'encaixar al compartiment de la bateria; Les bateries d'ions de liti-són entre un 40% i un 60% més lleugeres que les alternatives de plom-àcid.
- Capacitats estàndard: les opcions habituals inclouen 100 Ah, 120 Ah i 150 Ah-arrodoniment a la capacitat estàndard més propera segons els càlculs.
Garantir la seguretat: consideracions clau per al vostre BMS del vostre carro de golf
La funció bàsica del sistema de gestió de la bateria d'un carro de golf és controlar l'estat de la bateria en temps real,equilibrar les cèl·lules individuals, establir múltiples límits de seguretat i adaptar-se a entorns complexos, evitant així la sobrecàrrega, la sobredescàrrega, els curtcircuits i el sobreescalfament.
El BMS s'ha d'adaptar estrictament al tipus de bateria, com ara fosfat de ferro de liti o àcid-de plom, i s'ha d'utilitzar juntament amb procediments de funcionament i manteniment adequats per garantir que la bateria funcioni de manera segura i fiable en condicions com ara arrencades i aturades freqüents, fluctuacions de temperatura i alta humitat al camp de golf.
Funcions bàsiques de protecció de límits
- Protecció de voltatge: controla estrictament la tensió de la cèl·lula individual i talla ràpidament l'alimentació en cas de sobrecàrrega o sobre{0}}descàrrega, evitant la descomposició d'electròlits ofuga tèrmica.
- Protecció de corrent i de curt{0}}circuits: estableix llindars de sobreintensitat per gestionar corrents altes des de les-parades inicials o pujades; desconnecta l'energia en 2 mil·lisegons durant els curtcircuits, amb un disseny integrat a prova d'aigua i de fuites-.
- Protecció de temperatura: supervisa les bateries dins d'un ampli rang de temperatures de -20 graus ~ 60 graus , limitant automàticament el corrent a altes temperatures i preescalfant abans d'engegar a temperatures baixes per evitar danys a la bateria per la càrrega a baixa temperatura.
Gestió de l'equilibri i la coherència cel·lular
- Equilibri actiu: ajusta dinàmicament la tensió de cada cel·la durant la càrrega i la descàrrega, controlant les desviacions dins de 10 mV per frenar la degradació de la capacitat.
- Calibració regular: realitzeu un cicle de càrrega-complet de descàrrega setmanalment; comproveu les diferències de voltatge de la cel·la mensualment. Si la desviació supera els 0,2 V, realitzeu un equilibri oportú per evitar que una sola cel·la comprometi el rendiment global del paquet.
Coincidència i compatibilitat
- Adaptació del tipus de bateria: els llindars de tensió BMS varien segons el tipus de bateria (p. ex., LiFePO₄ vs. NMC). Es prohibeix barrejar diferents tipus per evitar falsos disparadors de protecció o perills de seguretat.
- Compatibilitat amb el carregador: Utilitzeu carregadors de mode CV certificats OEM-CC-CV amb una precisió de voltatge controlada dins del ±0,5%. La funció de càrrega flotant està estrictament prohibida.
- Sinèrgia del sistema: El BMS ha de coincidir amb els requisits actuals del motor i el controlador per garantir una descàrrega estable durant càrregues pesades o pujades.
Adaptació ambiental i protecció física
- Resistència a l'entorn dur: les plaques de circuit se sotmeten a un tractament a prova d'humitat-i impermeable, amb interfícies equipades amb connectors impermeables, adequades per a entorns d'alta-humitat o escenaris amb taques d'aigua de reg.
- Protecció Física: Eviteu prémer o xocar el BMS; Assegureu-vos una connexió fiable dels sensors de temperatura i no els obriu ni bloquegeu-los.
Especificacions de manteniment i seguiment
- Seguiment diari: comproveu l'estat de càrrega i l'estat de salut (SOH) mitjançant l'aplicació o el tauler de control i presteu atenció a la informació d'alarma d'error.
- Manteniment regular: Netegeu els terminals de la bateria i apliqueu greix aïllant mensualment; realitzar proves de capacitat trimestralment i diagnòstics professionals anualment. Mantingueu una càrrega del 30% ~ 50% durant els períodes d'inactivitat.
- Tractament de fallades: Quan el BMS activa la protecció, primer desconnecteu la càrrega i el carregador i, a continuació, deixeu-lo reposar durant 15 minuts per restablir-lo. Si el problema persisteix, poseu-vos en contacte amb personal professional per a la inspecció i la reparació-no desmunteu sense autorització.
Conclusió
Elnombre de bateries que necessita un carro de golfdepèn de la tensió del sistema, la tensió de cada bateria, la capacitat de la bateria i el tipus de bateria. Les connexions en sèrie determinen la tensió total, mentre que la capacitat i l'ús determinen si les connexions en paral·lel obateries{0}}de gran capacitatsón necessaris.
Triant el correctetipus de bateria del carro de golf, el manteniment regular i l'ús d'un sistema de gestió de bateries fiable garanteix la seguretat i evita danys.Bateries de carro de golf de lititenen una gran capacitat i una llarga vida útil, cosa que pot reduir lanombre de bateries necessàries, mentre que les bateries de plom-àcid són econòmiques, madures i encara s'utilitzen àmpliament.
En entendre aquests factors, els propietaris de carros de golf poden fer-hoseleccioneu la configuració òptima de la bateria del carro de golf, ampliar l'autonomia, simplificar el manteniment i garantir un funcionament estable i segur-a llarg termini del vehicle.
Preguntes freqüents
quantes bateries de liti per al carro de golf?
Per a les conversions de carros de golf, normalment només es necessita un únic paquet integrat de bateries de liti d'alta capacitat-per substituir el banc de bateries de plom-àcid pesat original format per 6 o 8 bateries.
Aquest disseny tot-en-un inclou unintegrat-al sistema de gestió de la bateria, que no només proporciona una sortida de tensió més estable, sinó que també redueix el pes total del vehicle aproximadament entre 100 i 150 kg, millorant significativament el rendiment d'acceleració i el rang de conducció del carro.
quina mida de la bateria per al carro de golf?
Per als carros de golf, la bateria més escollida és la bateria de mida estàndard-GC2. Aquestes bateries solen tenir especificacions de 6V, 8V i 12V, totes ellesbateries de cicle profunddissenyat per a una potència-de llarga durada.
Quan instal·leu, primer heu de confirmar el sistema de tensió total del vostre carretó i després decidir quantes bateries individuals voleu comprar, que estan connectades en sèrie per utilitzar-les.
Quina és la capacitat típica d'una bateria de carretó de golf de plom-àcid de 12 V?
Les capacitats típiques de les bateries de carretó de golf de plom-àcid de 12 V oscil·len entre 80 Ah i 150 Ah, depenent de la mida de la bateria i de l'ús previst. Entre aquests, els models de cicle profund-més comuns tenen una capacitat d'aproximadament 100 Ah, que ofereixen un abast fiable i una capacitat de descàrrega sostinguda.
Quina és la capacitat típica d'una bateria de cicle profund de 48 V per a aplicacions solars, RV i carros de golf?
Les bateries de cicle profund-de 48V que s'utilitzen en l'emmagatzematge d'energia solar, vehicles recreatius i carros de golf solen tenir capacitats que oscil·len entre 50 Ah i 200 Ah, sent el model de 100 Ah el més comú.
Les capacitats més petites són adequades per a aplicacions de càrrega lleugera-o escenaris de-cort{1}}abast, mentre que les capacitats que van des de 150Ah fins a 200Ah són més adequades per a operacions de llarga-durada, aplicacions de càrrega-intensa o sistemes d'emmagatzematge d'energia.






